Mini Bambini - Prywatne niepubliczne przedszkole i żłobek

Nasze wnętrza

Codziennie możecie Państwo odwiedzać nasze przedszkole i na żywo obejrzeć budynek i sale, którymi dysponujemy.

Misja przedszkola i żłobka Mini Bambini

Mini Bambini
  • Przedszkole Mini Bambini pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące.
  • Wspomagamy wszechstronny rozwój Dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.
  • Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki.
  • Wzmacniamy poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, przynależności do grupy, rozwijamy kompetencje społeczne, a także uczymy odróżniania dobra od zła.
  • Naszym priorytetem jest przestrzeganie zasad wynikających z Konwencji Praw Dziecka.
  • Przedszkole promuje zdrowy styl życia fizycznego i psychicznego, a także kształtuje zachowania proekologiczne.
  • Mini Bambini pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec Rodziców.
  • Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
  • Na bieżąco analizujemy i oceniamy efekty naszej pracy.

Wizja

Mini Bambini
  • Placówka jest bezpieczna, przyjazna dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwarta na ich potrzeby.

• Praca Placówki ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości.

• Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.

• Oferty edukacyjne stwarzają warunki do samorozwoju dziecka na miarę jego potrzeb, zapewniają wsparcie w budzeniu zainteresowań oraz odkrywaniu uzdolnień w każdej dziedzinie życia.

• Placówka przeciwdziała nietolerancji.

• Prawa dziecka są przestrzegane przez wszystkich zapewniając dobre stosunki międzyludzkie.

• Rodzice aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach, są partnerami.

• W Placówce zatrudniona jest wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna.

• Promuje swoje osiągnięcia i ma dobrą opinię w środowisku.

• Stosowane aktywne metody, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy Placówki.

• Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływają na wysoki poziom pracy oraz bezpieczeństwo.

Rola nauczyciela - wychowawcy

W naszej Placówce nauczyciel pełni rolę opiekuna, a zarazem przewodnika dziecka.
Jest twórczy, otwarty na nowości, potrafiący dostrzec zarówno niedoskonałości rozwojowe dziecka jak również jego osiągnięcia i umieć je wyeksponować. Zna psychikę dziecka i etapy jego rozwoju.

Mini Bambini - Prywatne przedszkole i żłobek